Začátky

Budoucí Permanent Risk se začal formovat na začátku roku 2018. Po několika letech pohodového života se Vlado rozhodl, že potřebuje kapelu. Jakmile zjistil, že jeho kolega z práce Enrico hraje na bicí, byla otázka neodvratitelná: Chceš se mnou hrát v kapele? Enrico si sice v danou chvíli užíval brněnskou klubovou scénu, ale i tak odpověděl okamžitě souhlasně. Na první zkoušce se potkali 7. února 2018.

Hledání zbývajících členů kapely začalo bez zbytečných okolků. S Ondrou jsme se poprvé viděli 5. března, i když bez Enrica, který byl zrovna v Itálii. Ondra se do rozehraných písniček okamžitě přidal svými skvělými sóly, takže nebylo co řešit. Inzerát, že hledáme basáka, si našel čtyři zájemce, ale Tomáš byl jasná volba už od 2. května, kdy si s náma zahrál poprvé.

Pak už jsme konečně mohli pořádně zkoušet, ale teprve když jsme začali myslet na první koncert, bylo potřeba vybrat i jméno. To nebyl jednoduchý úkol, ale v říjnu jsme se nakonec shodli na Permanent Risk.

První vystoupení proběhlo 8. prosince 2018 na soukromé narozeninové oslavě v brněnském klubu Rusty Nail.

V únoru 2019 jsme strávili tři dny ve studiu a nahráli sedm skladeb, které jsme pak i vydali na CD.

V dubnu nám ale Ondra oznámil, že v létě chce odjet minimálně na rok do Kanady... Museli jsme si tedy začít hledat náhradu. Nástupcem se stal nakonec Kuba, který ovšem není žádný náhradník! Je to skvělý kytarista, což ukázal už na svém prvním koncertě s námi v říjnu klubu Eleven.

Na začátku roku 2020 přišlo další střídání - Tomáše vyměnil vynikající basák Honza, se kterým jsme hned začali zkoušet a připravovat se na další koncerty a nahrávání.

Ještě pořád je vám to málo? Tak tady je opravdu všechno, koncert po koncertu, fakta a jenom fakta:


2020


19
08

Kde: Stará Pekárna, Brno
Co: Náš druhý koncert v tomto klubu |
Setlist: zde
Jaké to bylo: První koncert s Honzou na basu. Vystoupení sice v nejisté covidové době, ale jinak vydařený koncert uprostřed horkého léta. Stará Pekárna je klub s vynikající atmosférou, kterou na pódiu nelze než zužitkovat a zahrát s maximálním nasazením! :-)
Video: Find A Soul
Stará Pekárna 19.08.20

01
02

Kde: Rusty Nail, Brno
Co: Společný koncert s Future Gravity |
Setlist: tady
Jaké to bylo: Náš první koncert v roce 2020. Vrátili jsme se do klubu, kde jsme v prosinci 2018 odehráli náš úplně první koncert. Tentokrát jsme dělali předkapelu pražským Future Gravity, bez kterých mohl celý večer dopadnout všelijak, protože nedorazil zvukař, ale pánové z FG zachránili nás i sebe, takže nakonec jsme zahráli dobrý koncert k spokojenosti všech :-)
Rusty Nail 01.02.20

2019


12
12

Kde: Moravské náměstí, Brno
Co: Adventní trhy | Facebook
Setlist: klik
Jaké to bylo: V polovině adventu jsme si zahráli na vánočních trzích na Moraváku v Brně. Venku mrzlo a sněžilo, v hudebním stanu ale bylo příjemně, publikum bylo spokojené a my taky. Enrico hrál poprvé na své staré dobré bicí z Itálie, poprvé na veřejnosti jsme hráli Ease Away, ve kterém Vlado poprvé zahrál na ukulele. Perfektní začátek Vánoc!
Moravak 12.12.19

12
10

Kde: Eleven, Brno
Co: Společný koncert s Enable | Facebook
Setlist: klik tady
Jaké to bylo: S kapelou Enable jsme už před časem domluvili společný koncert. Hráli jsme první, Enable nastoupili po nás jako hlavní hvězda večera. Pro nás bylo důležité, že to byl náš první koncert s Kubou, protože Ondra se chystá odjet do Kanady. Neměli jsme moc času na zkoušení, vynechali jsme dvě písničky, ale Kuba všechno zvládl naprosto dokonale a koncert se povedl!
Video: Swayed And Astray
Eleven 12.10.19

21
09

Kde: Nížkovice (Sokolovna)
Co: LowLand Night vol. 1 (spolu s Psychodelikt, Unknown a The Desperate Mind) | Facebook | Plakát
Setlist: tady je
Jaké to bylo: Nížkovická kapela Unknown, která s námi hrála v dubnu v Desertu na křtu našeho prvního EP, nás pozvala na první ročník své akce "LowLand Night". Hráli jsme jako poslední před místním publikem, které sice nebylo moc početné, ale zdálo se, že se naše hudba líbí.
Nizkovice 21.09.19

02
09

Kde: Melodka, Brno
Co: Starobrno Free Night (spolu s Wrak! a Betwind) | Facebook
Setlist: podívejte se sem
Jaké to bylo: Náš druhý koncert na Melodce, kde jsme v únoru poprvé prodávali naše první EP. Po půl roce jsme se sem vrátili a poprvé zde představili naše druhé EP Sterling Dreams!
Video: Pozvánka
Melodka 02.09.19

17
08

Kde: Černovické nábřeží, Brno
Co: 5. ročník festivalu Překročme řeku (Festival na nábřeží) | Facebook | Plakát | Program
Setlist: zde
Jaké to bylo: Klub Stará Pekárna si nás vybral z kapel, které na Pekárně hrály v rámci projektu Fresh Meat. Hráli jsme na hlavním stagi festivalu, který probíhá na svitavských nábřežích od Bílovic po Tuřany. Uzavírali jsme celý den po hlavní hvězdě Fast Food Orchestra, hráli jsme podruhé na venkovním pódiu a publikum vypadalo spokojeně!
Audio: Kompletní záznam z koncertu
Černovické nábřeží 17.08.19


06
05

Kde: Stará Pekárna, Brno
Co: Vystoupení v rámci projektu Fresh Meat | FB událost
Setlist: zde, prosím
Jaké to bylo: Vystoupili jsme na slavném brněnském pódiu a představili další novou písničku. Večery Fresh Meat jsou určeny většinou pro 2-3 kapely, ale my jsme to zvládli sami. Snad se na Pekárnu zase někdy vrátíme!
Recenze: Takhle nás klub ohodnotil.
Stará Pekárna 06.05.19

05
04

Kde: Desert, Brno
Co: Křest EP Spirits (spolu s Unknown) | FB událost | FB post
Setlist: zde
Jaké to bylo: Zahráli jsme si před skvělým publikem, oslavili jsme první narozeniny a DJ Cassio pokřtil naše CD. Co víc si přát?!
Desert 05.04.19

25
02

Kde: Melodka, Brno
Co: Pepsi Free Night (spolu s Radiosmog a Them Switcheroos) | Facebook
Setlist: tady
Jaké to bylo: Užili jsme si super pódium a skvělé publikum. Tohle by se vlastně mělo počítat jako náš první pořádný koncert!
Video: Pozvánka
Melodka 25.02.19

04-06
04

Kde: Nahrávací studio George Lukase, Brno (odkazy: #1, #2, #3)
Co: Nahrávání EP
Jaké to bylo: Poprvé ve studiu! Nahráli jsme 5 písniček pro EP, které jsme později nazvali Spirits.
K tomu ještě přibude jeden bonus, ale to je zatím tajemství 😉
Užili jsme si práci s Jirkou Lukáškem (majitelem studia), nemluvě o tom, že Jirka nahrál harmoniku do Music Keeps Me Volant!
Video: Několik záběrů ze studia jsme použili v našem videu pro Uneven Fight.
Nahravaci studio George Lukase 06.02.19

17
01

Kde: Rusty Nail, Brno
Co: Paralelní universita Josefa Šafaříka | Facebook | Plakát
Setlist: ten je tady
Jaké to bylo: Začínali jsme večer, který se jmenuje "Paralelní universita Josefa Šafaříka". Hlavní část představoval rozhovor s Ladislavem Heryánem, teologem a "pastorem undergroundu". Polovina publika byli naši kamarádi, kteří si koncert užili, stejně jako - doufejme - i zbytek!
Rusty Nail 17.01.19

2018


08
12

Kde: Rusty Nail, Brno
Co: Soukromý narozeninový večírek
Setlist: podívejte se sem
Jaké to bylo: Hráli jsme poprvé před publikem, takže co myslíte? Byli jsme trochu nervózní, ale nakonec jsme si večer užili. A co je důležité: těch dalších 30 lidí vypadalo, že si to užívají taky!
Video: Start It Over, This Is Why
Rusty Nail 08.12.18